Pirmo reizi tik plašu ārvalstu ekspertu interesi izraisījusi Latvijas profesionālo teātru izrāžu programma bērniem un jauniešiem.

 

Starptautisko festivālu “EJU MEKLĒT!” Rīgā no 9.- 12.martam apmeklēs 20 ārvalstu eksperti no visām Skandināvijas un Baltijas valstīm, Čehijas, Krievijas un Vācijas. Viņus apvieno piederība Starptautiskajai profesionālo bērnu un jauniešu teātru asociācijai jeb ASSITEJ. Viesu ierašanās nozīmē Latvijas mākslinieku potenciālu sadarbību ar tādiem stabilām tradīcijām bagātiem festivāliem kā KINGFESTIVAL Krievijā, TEATRIUKĄ Lietuvā, APRILFESTIVAL Dānijā, DÍTĚ V DLOUHÉ Čehijā, BIBU.SE Zviedrijā, Reikjavikas skatuves mākslas festivālu Islandē, SAND festivālu Norvēģijā. Jau zināms, ka režisors Jānis Znotiņš jūnijā piedalīsies profesionālu režisoru seminārā, ko rīko Vācijas ASSITEJ.

Gaidāma arī sadarbība ar Eiropas tīklojumu SMALLSIZE BIG CITIZENS (jēdzieniskais tulkojums – “maza izmēra nozīmīgi līdzpilsoņi”), kas īpašu uzmanību pievērš pašai jaunākajai skatuves mākslas auditorijai. Festivālu “EJU MEKLĒT!” apmeklēs arī Somijas ASSITEJ viceprezidente mākslas zinātņu maģistre, Helsinku universitātes programmas vadītāja Katariina Metsälampi, kura vienlaikus ir tīklojuma vadītāja.

Visi eksperti 10. un 11. martā piedalīsies kontaktbiržā un vakara diskusijās Festivāla klubā, kā arī 10.martā Latvijas Kultūras akadēmijas filiālē Zirgu Pastā notiekošajā seminārā “Skatuves māksla bērniem – izklaidei, izglītībai, personībai”.

Šāda veida izrāžu programma Rīgā notiek pirmo reizi un tajā no 9. līdz 12.martam tiks spēlētas piecpadsmit iestudējumu kopumā divdesmit trīs izrādes Rīgā un Pierīgā.

Pirmo reizi bērnu un jauniešu auditorijai vienlaikus savas skatuves piedāvā Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais teātris, JRT filiāle, kultūras telpa 3 MĀSAS, I-dejas māja, Kalnciema kvartāls, Ziemeļblāzmas kultūras centrs, galerija ISTABA, Kongresa nama Deju zāle un Rīgas mākslas telpa.

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *