No 9. līdz 12. martam Rīgā un Pierīgā norisināsies festivāls “Eju meklēt!”, piedāvājot iespēju iepazīties ar profesionālu teātru programmu no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas. Izrādes iestudētas bērniem un jauniešiem vecumā no 1 līdz 18 gadiem.

9.martā ar izrādēm Latvijas Leļļu teātrī, I-dejas mājā un Ziemeļblāzmā tiek atklāts Starptautiskais profesionālo teātru festivāls “Eju meklēt!”.
Festivāla programma meklē žanru robežas ēnu un objektu izrādēs, zīmējumu un muzikālajā teātrī, nano operā un Šekspīra tekstu klaunādē.

Lai neapjuktu plašajā piedāvājumā, piedāvājam 9.martā izrāžu un aktivitāšu apkopojumu.

Ceturtdiena, 9.marts

  • Plkst. 16.00 I-Dejas mājā muzikālā izrāde “Koklītes ceļojums” kopā ar aktieri Edgaru Liporu aicinās līdzi bērnus izzināt kokles, bungu, dūku, mandolīnu, ermoņiku izskatu un individuālo skanējumu. Diskusiju pēc izrādes vadīs Dīvs Reiznieks.
  • Plkst. 17.30 Latvijas Leļļu teātrī pirmsskolas un jaunāko klašu bērnus iepriecēs Vara Klausītāja “7 pasakas par Ņukucīti”, kas radušās, iedvesmojoties no dzejnieka Aivara Neibarta pasakām. Unikālais otas pieskāriens izrādes laikā radīs zīmējumu, kurā apvienojas sirdsgudrība un tēlains pasaules tvērums. Diskusiju pēc izrādes vadīs Ansis Bogustovs.
  • Plkst. 19.00 Latvijas Leļļu teātrī vidusskolēnus gaida tikšanās ar Šekspīra lugas “Hamlets” teksta mūsdienīgu un asredzīgu interpretāciju, ko režisors un dramaturgs Lauris Gundars iestudējis kopā ar Tallinas igauņu klaunādes meistariem. Diskusiju pēc izrādes vadīs Ansis Bogustovs.
  • Plkst. 19.00 Ziemeļblāzmā būs iespēja baudīt izsmalcināto krievu Sudraba laikmeta dzeju oriģinālvalodā, kas skanēs poētiski trauslā un muzikālā atmosfērā, ko piedāvās Novgorodas režisores Nadeždas Aleksejevas izrāde “Drumslas”. Diskusiju pēc izrādes vadīs Karīna Lučiņina.

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *