Starptautiskās bērnu un jauniešu profesionālo teātru asociācijas (ASSITEJ) festivāls 2019.gadā notiks no 11.-14.aprīlim Rīgā

Festivāla programmas izrādes no Latvijas, Somijas, Zviedrijas, būs veltītas pusaudžiem. Festivāla programma tiks izziņota martā.

Starptautiskie bērnu un jauniešu teātra ASSITEJ festivāli Latvijā:

2001.gads Daugavpils teātrī ASSITEJ festivāls

2004.gads Liepājas teātrī ASSITEJ ,,Nordic – Baltic” festivāls

2007.gads Valmieras teātrī „Magic Bubble” ASSITEJ festivāls

2010.gads Liepājā „NoMadI” ASSITEJ festivāls

2017., 2018. 2019. gads Rīga ”EJU MEKLĒT!”

Biedrība ASSITEJ sadarbībā ar radošo apvienību „NoMadI”, Liepājas Kultūras pārvaldi un Liepājas teātri 2010.gada maijā organizēja Starptautiskā bērnu un jauniešu teātra festivāla NoMadI 2010. Festivāla ietvaros notika 22 izrādes, kuras kopumā noskatījās apmēram 1500 cilvēku. Festivālā piedalījās profesionāli teātri no Latvijas, Igaunijas, Nīderlandes, Norvēģijas un Dānijas. Izrādes, kuras notika ne tikai Liepājas teātrī, bet arī skolā un  brīvā dabā, sniedza ieskatu par bērnu teātra dažādiem žanriem, apliecinot skatuves mākslas daudzveidības iespējas. Festivālā nodibinājās savstarpēji kontakti, notika pieredzes apmaiņa un izveidojās jaunas ieceres.

Biedrības ikdienas darbības mērķis ir augstvērtīga profesionālu izrāžu izplatīšana un biedru profesionālās kvalifikācijas attīstība. ASSITEJ 2011.gadā saņēma finansiālu atbalstu no Kultūras ministrijas un VKKF dalībai Vispasaules ASSITEJ kongresā 2011.gada maijā Kopenhāgenā/Malmē, kurā Latviju pārstāvēja „NoMadI” ar izrādi „Vasaras sala”. Uz kongresu tika aizsūtīti DVD ieraksti izrādēm: „7 Pasakas par Ņukucīti” (režisors Varis Klausītājs); „7 dienas. Genesis” (režisore Santa Didžus); neatkarīgā teātra UMKA izrāde„Control / Out of Control jeb 12(3D)ebīls”; koncertizrāde pēc Ditriha Bukstehudes „Mūsu Miesa” (režisors Elmārs Seņkovs) un „Odiseja” (režisore Lidija Lipora), kas  ir ievietotas starptautiskajā ASSITEJ DVD bibliotēkā.

Ar Gētes institūta atbalstu, biedrība 2011.gada 28.-31.oktobrī īstenoja projektu „Teātra pedagoģija repertuārteātrī”, tā ietvaros Rīgā un Daugavpilī viesojās Saksijas pavalsts kultūras padomes eksperts Štefans Hofmans (Stephan Hoffmann). Viņš nolasīja divas lekcijas par Vācijas bērnu un jauniešu teātru stratēģiju un programmu „Teātris pašiem mazākajiem” (Theater für die Allerkleinsten), kā arī novadīja 2 praktiskās radošās darbnīcas. Nodarbību dalībnieki bija profesionāli skatuves menedžeri, mākslinieki un studenti, tai skaitā no Latvijas Nacionālās operas, Valsts Leļļu teātra, Dailes teātra, Daugavpils teātra, Liepājas teātra, Liepājas pašvaldības Leļļu teātra, neatkarīgajiem teātriem „ĢIT”, „Kabata”, „Zīmējumu teātris”, studenti no Latvijas Kultūras akadēmijas 3.kursa (vadītājs M.Gruzdovs), u.c. ASSITEJ kā nevalstiska organizācija regulāri saņem LR Kultūras ministrijas finansējumu ikgadējās starptautiskās biedra naudas iemaksai. Biedrība izteikusi Kultūras ministrijai gatavību slēgt valsts funkciju atsevišķu uzdevumu deleģējuma līgumu, kas ļautu uzņemties ilgtermiņa atbildību un vienmērīgu un plānveidīgu profesionālās skatuves mākslas (bērniem un jauniešiem) pieejamības Latvijas reģionos funkcijas izpildi.

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *