Bērnu un jauniešu teātra institūts (BUJTI) ir Valmieras vasaras teātra festivāla paspārnē notiekošas apmācības un pētniecība jaunajiem profesionāļiem, kas vēlas iepazīt vai strādāt bērnu un jauniešu skatuves mākslas žanrā, veidojot un attīstot izrāžu idejas ar iespēju tās realizēt festivālā.

Pieteikšanās 2022.gada institūta programmai līdz 1.jūlijam, aizpildot anketu https://ej.uz/BUJTI_2022

Ko paredz apmācības Apmācību laikā mākslinieki apgūst teorētiskās un praktiskās zināšanas par bērnu un jauniešu skatuves mākslas specifiku, dalās pieredzē, strādā pie izrādes piedāvājuma festivālam.

Dalībnieki Jaunie mākslinieki, studenti vai tikko beiguši absolventi no režijas, aktiermākslas, scenogrāfijas, dramaturģijas, horeogrāfijas, kultūras menedžmenta, teātra kritikas vai citām ar teātri saistītām nozarēm. Programma. Institūta programma tiek veidota nedēļas garumā, balsoties uz profesionāļu, kas ikdienā strādā ar bērnu un jauniešu auditoriju, ieteikumiem, praktisko pieredzi un metodes pielietojumu dzīvē.

Teorētisko zināšanu pamatā izvirzīti bērnu tiesību pamatprincipi.

Otra būtiskā teorētiskās programmas daļa – bērnu un jauniešu attīstības īpatnības. Paralēli teorētiskajām nodarbībām notiek:

– bērnu un jauniešu izrāžu demonstrēšana un analīze;

– sarunas ar teātra profesionāļiem, kas ir veiksmīgi veidojuši izrādes bērniem un jauniešiem;

– Mākslinieku iepazīstināšana ar dažādām teātra juridiskām formām;

– Pieredzes apmaiņa; Dalības maksa – 100 EUR

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *