Starptautiskais bērnu un jauniešu teātra festivāls “Eju meklēt!” ir atradis savus teātra pētniekus/reportierus!

Ko mēs darījām: skatījāmies izrādes un kā īsti reportieri stāstījām par tām. Katrs izrāžu pētnieks noskatījās 2 izrādes.

Anete Mārtuža (14) par SAFE SPACE

Izrāde tika izspēlēta īsos stāstiņos, kuros bija stāstīts par savas “drošās vietas” aizskaršanu – tas man atgādināja kādu grāmatu, kas arī sastāv no daudziem maziem stāstiem. Katrā stāstiņā bija gan galvenais notikums jeb kulminācija, gan beigas, bet dažiem no stāstiem beigas bija mazliet norautas, sasteigtas. Visiem aktieriem, kuri stāstīja stāstus, bija laba izruna, dikcija un izteiksme. Emocijas ļoti neizcēlās, bet bija izpaustas pietiekami daudz. Izrādē tika izmantota ikdienas jauniešu, cilvēku sarunvaloda, kas lika saprast, ka šie stāstos atainotie notikumi var notikt arī dzīvē. Skatītāji iesmējās brīžos, kad tika lietoti kādi rupji vārdi, dažās vietās atkārtoti pārspīlēti – tieši tādi, kādus cilvēki lieto mūsdienās.

Anete Mārtuža (14) par AIZPUTES HRONIKAS

Izrāde ir par jauniešu dzīvi Aizputē – to, kā cilvēki pavada savu laiku, dzīvi, dokumentē divi jaunieši. Notiek arī nepatikšanas, šajā gadījumā ceļa zīmes nokrišana un karoga nolaušana. Aktieri bija ļoti izteiksmīgi un emocijas bija pārliecinošas – es tām noticēju. Stāsts bija interesants un sakarīgs. Izrādes kulminācija bija izrādes varoņa runa par dzīvi un tās jēgu, kas tika iemūžināta jauniešu filmētajā dokumentālajā filmā. Aktieri varēja runāt mazliet skaļāk. Izrādē bija ļoti daudz humora un smieklīgu brīžu. Izrādes laikā cilvēki bieži smējās un tas visu padarīja vēl interesantāku.

Dārta Dūšele (12)  par VIŅŠ IR PLIKS

Pirms izrādes es cerēju ieraudzīt interesantus un neierastus tērpus, kas arī piepildījās! Redzēju svārkus, cepures un aksesuārus, kas bija veidoti no plastmasas maisiņiem un plēves. Mani pārsteidza tas, kā karalis staigāja ar koka kājām un prata žonglēt. Klasesbiedreni Danielu, ar kuru kopā apmeklēju izrādi, un arī mani uzjautrināja teicēja dejas un burkāna izsole. Šī izrāde man parādīja to, kā norisinās modes skates – iepriekš tādas nebiju apmeklējusi.

Dārta Dūšele (12) par DREBOŠĀ TELTS

Mani pārsteidza tas, cik daudz dažādu lietu var darīt ar papīra telts sienām. Un tajā iekšā! Man bija ļoti interesanti vērot, kā aktieri attēlo dzīvniekus un stāsta senus indiāņu stāstus, apraksta viņu simbolus un uguns rituālus. Manam brālim un māsai, ar kuriem kopā skatījos izrādi, ļoti patika tas, kā lapsēnam gadījās HĀ HĀ lēkme. Lielā telts man atgādināja vasaru – tas, kā es ar brāli, māsu un  māsīcu dārzā uzcēlām telti, medījām rotaļu zaķīšus un attēlojām indiāņus.