Jau no 13. līdz 20. janvārim Viļņas Mākslu tipogrāfijas MENOSPAUSTUVE telpās norisināsies starptautiskais bērnu un jauniešu festivāls KITOKS. Pilna festivāla programma pieejama www.menospaustuve.lt Festivālu atbalsta Lietuvas Kultūras padome un Viļņas pilsētas pašvaldība.

Festivāla programma piedāvās skatītājiem vairākus programmas virzienus.  Kultūrvietas MENOSPAUSTUVE vadītāja Jolita Balandytė (Jolita Balandīte): “Gatavojot festivāla programmu, izvēlējāmies dažādu žanru darbus. Pirmkārt, – laikmetīgā cirka prezentāciju mazajai auditorijai, jo, jāatzīst, Eiropā nav tik daudz šī žanra izrādes, kas domātas bērniem. Otrs programmas virziens – muzikāli priekšnesumi bērniem.

Festivālu atklās katalāņu kompānijas La Petita Malumaluga  priekšnesums “Beatles For Babies”, kura laikā bērni un pieaugušie varēs baudīt izsmalcinātu The Beatles dziesmu aranžējumu profesionālu mūziķu izpildījumā. Izrādes laikā skatītāji var brīvi spēlēt, pārvietoties pa skatuvi un komunicēt ar izpildītājiem. Festivālā viesosies arī trupa Rauxa Cia, kas prezentēs savu izrādi “Papīra teātris”, kur izmantotas gan leļļu teātra, gan objektu, klaunādes, fiziskā teātra tehnikas. Franču mākslinieks Fabricio Rosselli iepazīstinās ar savu atdarināto izrādi “BAKEKE”, beļģu kompānija Be Flat prezentēs cirka izrādi “Double you”, kas nemitīgi izaicinās robežas un piedāvāw katram skatītājam savdabīgu sociālo eksperimentu par robežām un identitāti. Festivāla programmas noslēgums skatītājiem piedāvās rotaļīgu virtuozu duetu Lamento Company & Academy Fratellini, kur cirks un deja savijas “Pasakainajā pasakā par BasarKus “. Pirmo reizi KITOKS festivāla vēsturē Lietuvas programmas veidošanā iesaistīti arī izglītības programmas jauno kritiķu kluba dalībnieki, kas jau ilgus gadus darbojas MENOSPAUSTUVE. “Šos jauniešus visnotaļ noteikti varam saukt par savu uzticamo publiku – viņi regulāri apmeklē festivāla KITOKS izrādes un citus kultūrvietas rīkotos festivālus un pasākumus. Jāatzīst, ka diskusija ar jaunajiem ekspertiem, viņu atziņas, komentāri un argumenti spēcīgi veicināja lēmumu, ko iekļaut šī gada festivāla programmā un kādus konkrētus Lietuvas priekšnesumus izvēlēties. Tāpēc šogad KITOKS festivāla Lietuvas programmā skatītāji redzēs Klaipēdas leļļu teātra tuneļa izrādi, Juoza Miltiņa Drāmas teātra un neatkarīgā teātra “Bez kurpēm” veidotās izrādes “Šūpuļdziesma zemei” un “Auni. “

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *